Spotkanie z Dr hab. Agatą Zawiszewską, prof. US

Spotkanie z Dr hab. Agatą Zawiszewską, prof. US

Dr hab. Agata Zawiszewska, prof. US gościem białostockich polonistek i polonistów środa, 2 grudnia, g. 14.–14.45

Z radością informujemy, że 2 grudnia ze studentami i studentkami filologii polskiej spotka się wybitna znawczyni literatury kobiecej końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, badaczka czasopism międzywojennych i historii ruchu kobiecego, autorka znakomitych monografii poświęconych Irenie Krzywickiej, Paulinie Kuczalskiej-Reinschmit oraz czasopismu „Ster”, wreszcie świetna popularyzatorka wiedzy, współorganizatorka wielu konferencji i sesji naukowych.

Pani Profesor Zawiszewska, wykładowczyni Instytutu Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego, będzie gościem uczestników i uczestniczek Konwersatorium „Wychodzenie z cienia: pisarstwo kobiet w XIX i XX wieku”. Konwersatorium to adresowane jest do studentów 2 roku studiów II stopnia (prowadzi je dr hab. Monika Bednarczuk).

Tematem spotkania – odbywającego się online – będzie Irena Krzywicka.

Dodajmy, że prof. Zawiszewska była już gościem tej grupy w dniu 18 listopada, kiedy to fascynująco opowiadała o Paulinie Kuczalskiej-Reinschmit i działaczkach emancypacyjnych z przełomu wieków.

Osoby spoza tej grupy, zainteresowane wzięciem udziału w tym wydarzeniu proszone są o kontakt (m.bednarczuk@uwb.edu.pl), żeby otrzymać link do spotkania.

Więcej informacji o naszym gościu na stronie: http://interstudia.usz.edu.pl/dr-hab-agata-zawiszewska-prof-us/