Spotkanie z P. Anną Bańkowską – Anne z Zielonych Szczytów, Anne z Avonlea i Anne z Redmondu

Spotkanie z P. Anną Bańkowską – Anne z Zielonych Szczytów, Anne z Avonlea i Anne z Redmondu

Wydział Filologiczny ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Anną Bańkowską, poświęcone jej najnowszym tłumaczeniom powieści o Anne Shirley – Anne z Zielonych Szczytów, Anne z Avonlea i Anne z Redmondu. Wydarzenie jest częścią IX Kongresu Polskiego Towarzystwa Badań Kanadyjskich, który odbędzie się na Uniwersytecie w Białymstoku w dniach 21-23 września b.r. Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku oraz patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Szczegóły wydarzenia:

– 21 września 2022 godz. 18:30
– Uniwersyteckie Centrum Kultury (Konstantego Ciołkowskiego 1N)
– WSTĘP WOLNY

Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu drogą mailową do 20 września 2022: 9ptbkcongress@gmail.com

Anna Bańkowska (1940) – polonistka ze specjalnością językoznawczą, redaktorka i tłumaczka literatury anglojęzycznej. Autorka antologii My mamy kota na punkcie kota (2006) oraz Wierszy cytowanych (2020). Współpracuje z różnymi wydawnictwami, ma na koncie ponad sto przekładów prozy, poezji i dramatów. Najchętniej tłumaczy ambitną beletrystykę, nie stroni od dobrego kryminału, chętnie podejmuje się powtórnych przekładów klasyki. W wolnych chwilach czyta książki, rozmawia o książkach, pisze o książkach oraz uprawia wierszykarstwo stosowane. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, którego jest współzałożycielką, a od 2019 roku członkinią honorową. W 2013 roku została odznaczona brązowym medalem Gloria Artis. Mieszka w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Majer, tłumacz literatury pięknej i tekstów naukowych, absolwent specjalizacji translatorskiej (literatura piękna), adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Północnoamerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim.

Szczegółowe informacje i aktualności znajdą Państwo na FB wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/2244671292357765?ref=newsfeed